Stymulatory naturalnego kolagenu i elastyny

Stymulator na bazie polikaprolaktonu to innowacyjny wypełniacz, który wpływa na wytwarzanie nowego kolagenu w skórze oraz wspiera jej procesy biorewitalizacji.

Stymulatory naturalnego kolagenu

Charakteryzuje się okresem działania, który zapewnia jeden z najdłuższych czasów utrzymywania się efektu zabiegu i jest całkowicie bioresorbowalny.

Substancja czynną w preparacie jest polikaprolakton. W preparacie występuje po postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku jakim jest karboksymetyloceluloza. Jest to tzw. Tunable Longevity Technology-technologia regulowanej długowieczności. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, po połączeniu z tkanką pacjenta ,tworzy rodzaj naturalnego implantu, który jest w stanie utrzymywać się długi czas.

W grupie wyróżnia się 4 preparaty, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego efektem jest różny okres utrzymywania się efektów zabiegu, do 12, 18, 24 lub powyżej 36 miesięcy.

ellanse

W odróżnieniu od wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, preparaty dodatkowo stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, co pobudza procesy regeneracyjne i poprawia jędrności skóry. Dzięki temu rezultat utrzymuje się dłużej i jest dużo lepszy.