Powiększanie i modelowanie ust

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. Jego odpowiedni poziom sprzyja utrzymaniu nawilżenia i elastyczności warg, gdyż skutecznie wiąże wodę i zatrzymuje ją w tkankach. Jednak z wiekiem jego poziom spada  a tym samym jakość skóry się zmienia. Zabiegi z kwasem hialuronowym  mają na celu uzupełnienie jego deficytów i odmłodzeniu skóry.

Odpowiednio dobrane preparaty z kwasem hialuronowym służą  do naturalnego zwiększenia objętości warg, redukcji zmarszczek wokół nich, skutecznie napinają i nawilżają tkanki, przez co zmniejszają oznaki starzenia. Można nimi  skorygować zbyt wąskie, czy nierówne wargi przywracając im naturalną objętość i symetrię.

Zabieg trwa zwykle około 25 minut i polega na iniekcji preparatu z kwasem hialuronowym, poprzedzonej znieczuleniem warg. Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest powstanie zaczerwienienia,  obrzęku, czy drobnych krwiaków, które mogą utrzymywać się kilka dni, następnie ulegając absorpcji.

modelowanie ust

Efekty modelowania ust zwykle utrzymują się od 8 – 12 miesięcy.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy unikać przyjmowania Aspiryny i innych leków przeciwkrzepliwych oraz leków przeciwzapalnych jak również używek.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, nagrzewania ust w saunie czy solarium, intensywnego wysiłku, gdyż przyspiesza to rozkład kwasu i skraca efekt zabiegu. Nie należy dotykać, ani masować ust, trzeba również unikać zakurzonych miejsc.

Przez kilka dni należy pić dużo niegazowanej wody mineralnej, by uwodnić wprowadzony preparat i podtrzymać efekt zabiegu, który można w pełni ocenić po miesiącu od podania preparatu.

Zależnie od indywidualnych potrzeb Pacjentki stosujemy różne gęstości kwasu i techniki podania, tak by uzyskać najbardziej naturalne efekty.