Nici liftingujące PDO ,P(LA/CL), nici rewitalizujące

Nici PDO

Nici PDO pozwalają na wykonanie bezoperacyjnego liftingu, konturowania twarzy i ciała oraz wygładzanie zmarszczek. Dają wyraźny i trwały efekt odmłodzenia skóry.

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu , który wykazuje pełną zgodność tkankową i jest całkowicie wchłanialny przez skórę. Materiał ten jest wykorzystywany w medycynie od wielu lat m.in do tworzenia rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych w kardiochirurgii, chirurgii oka czy chirurgii plastycznej.

Ich mechanizm działania opiera się na stymulacji syntezy kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość i gęstość skóry. Za ich pomocą można skorygować kształt nosa, unieść brwi, zlikwidować podwójny podbródek i podnieść opadające policzki, modelować kształt brody czy żuchwy.

Nici można stosować w obszarach, gdzie utrudnione jest podawanie toksyny botulinowej-gładzizna czoła, podbródek (likwidacja „chomików”, szyja, policzki itp. Uzyskuje się nimi trwały i naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia i rewitalizacji.

Nici sprawdzają się również do zagęszczenia, wygładzenia i ujędrnienia okolicy podoczodołowej. Stosujemy je również do uniesienia kącików ust, zarysu konturu ust czy uwydatnienia wargi górnej.

Nici PDO efekty

W krótkim czasie od zabiegu widoczne jest spłycenie zmarszczek, poprawa owalu oraz ogólnej kondycji skóry, która odzyskuje dawne napięcie i blask. Efekt poprawy jakości skóry rozpoczyna się tuż po zabiegu, a jego efekty utrzymują się nawet do kilku lat. Proces wchłaniania nici pobudza odbudowę włókien kolagenowych, dzięki czemu efekt jest widoczny nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici.

Efekty osiągane przy zastosowaniu nici liftingujących w zabiegach medycyny estetycznej są porównywalne z efektami uzyskiwanymi w chirurgii plastycznej.

nici liftingujące PDO na twarz

Zabieg przy użyciu nici PDO jest jednym z najmniej bolesnych i inwazyjnych oraz praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Ważne jest jednak, by pacjent stosował się do zaleceń po zabiegu.

Stosujemy różne rodzaje i typy nici zależnie od potrzeb, a rodzaj nici dobierany jest indywidualnie przez lekarza. Zabieg implantacji nici jest komfortowy dla pacjenta, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. By osiągnąć jak najlepszy efekt po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza.